ENERGIE KI

Energie KI


Trénink KI - seminář

Z vesmíru se k nám dostávají přirozené síly. Abychom je mohli používat, musíme je poznat. Svůj život jsme přijali z kosmu v podobě dvou základních prvků: ducha a těla. Cílem tréninku je sjednotit ducha a tělo a nechat nás splynout s přírodou.

Postupně si při jednoduchých cvičení osvojíme principy KI, přičemž výsledek uvidíme ihned. Výuka KI tvoří základ bojových umění (Aikido, Tai-Chi), ale my se jej naučíme používat pro každodenní praxi - najít svůj střed, psychickou a fyzickou rovnováhu; nacházet řešení problémových situací, vymanit se z pasti, lehce překonávat překážky, rychle se dostat ke svému cíli, nenechat se znejistit, zapojit samoléčivé síly v našem organizmu, změnit negativní za pozitivní a podobně.

Na Východě je slovo KI (v japonštině; v čínštině Chi) odedávna užíváno pro označení velkého počtu věcí-počínaje KI vesmíru a konče všedními věcmi kolem nás. KI je nekonečné nakupení nekonečně malých částeček. V tomto smyslu je všechno zrozeno z KI vesmíru-Slunce, hvězdy, Země, rostliny, zvířata, také duch a tělo člověka.

Tento seminář nám pomůže k třídimenzionální realitě (čas, prostor a hmota) zapojit ještě další dvě-energii a záměr. Na dvoudenní seminář si přineste pohodlný oděv a podložku na meditace.

Práce s KI - pouze pro absolventy Tréninku KI

V tomto semináři se seznámíme s dalšími cvičeními KI, která zahrnují všechny jemnohmotné životní síly. Ty obíhají v lidském těle v podobě různých po sobě jdoucích kvalit. Tato energetická forma slouží k tomu, aby byla nejužitečněji nasazena správná síla ve správném množství a vhodném čase ke všemu, co je třeba v organismu učinit. Budeme pracovat s principy jin a jang, se systémem pěti prvků (oheň, země, kov, voda, dřevo), s osmi energiemi KI rodících v našem těle a se trěmi základními silami univerza.

Na tento dvoudenní seminář si přineste pohodlné oblečení a podložku na meditování.
Oba semináře jsou fyzicky nenáročné, zvládne je každý.


Kreativní pohyb-energie KI v pohybu (tohoto semináře se může zúčastnit každý, aniž by absolvoval předešlé dva kurzy)

Cílem semináře je kreativní pohyb našeho těla v jakékoliv situaci s uměním využití okolní energie. Objevíme a uvolníme naše pohybové bloky, které nám brání jít dopředu. Naučíme se pohybovat v tomto neustále se měnícím světě, v prostoru a v rytmu. Přijdeme na to, jak se ze života radovat s využitím všech možností. Výsledkem cvičení bude zlepšení neverbální komunikace s ostatními, nalezení svého místa ve společnosti a v neposlední řadě i pružnější tělo.

Na dvoudenní seminář si přineste oblečení, které vám umožní se lépe pohybovat (ženy si mohou vzít volnou sukni).